die-briefmarke Uncategorized سازنده تجهیزات اصلی (OEM) در مقابل تجهیزات اصلی (OEE) – شیشه خودرو

سازنده تجهیزات اصلی (OEM) در مقابل تجهیزات اصلی (OEE) – شیشه خودرو

اما من فکر کردم شما گفتید این شیشه جلو تجهیزات اصلی است؟
در اینجا یک داستان رایج برای یک مصرف کننده است. شخصی یک وسیله نقلیه کاملا نو یا اجاره ای دارد و یک تکه شیشه آسیب می بیند. آنها با یک شرکت شیشه خودرو تماس می گیرند و به مصرف کننده می گویند OEE یک قطعه جایگزین معادل تجهیزات اصلی برای وسیله نقلیه آنها است. اما وقتی تکنسین شیشه خودرو برای تکمیل تعویض ظاهر می شود، قطعه شیشه در واقع نشان سازنده خودروسازان OEM را ندارد.

OEM – قطعات اصلی نصب شده توسط سازنده خودرو در هنگام مونتاژ وسیله نقلیه شما.
OEE – قطعات تولید شده برای نصب در “افتر مارکت” توسط شرکت های شخص ثالث.
OEM Auto Glass چیست؟ (تولید کننده تجهیزات اصلی)
هنگامی که یک وسیله نقلیه جدید طراحی می شود، سازنده خودرو می تواند از یک قطعه شیشه جلو موجود از خودروی مدل قدیمی استفاده کند، یا می تواند یک شیشه جلو و شماره قطعه کاملا جدید ایجاد کند. اگر تصمیم به ایجاد یک شیشه جلوی کاملاً جدید گرفته شود، سازنده خودرو با یک سازنده شیشه برای ساخت قطعه قرارداد می بندد. سازنده شیشه و سازنده خودرو، یک قالب منحصر به فرد و یک فرآیند قالب گیری/فرش منحصر به فرد برای تولید شیشه جلوی OEM (سازنده تجهیزات اصلی) ایجاد می کند. قطعات زمانی نصب می شوند که خودرو در کارخانه سازندگان خودرو مونتاژ می شود.

قطعات OEM برای خرید از طریق نمایندگی محلی شما یا از طریق یک شرکت شیشه خودرو در دسترس هستند. توجه داشته باشید که نصب OEM از طریق یک فروشنده قیمت بسیار بالاتری نسبت به انتخاب شرکت شخص ثالث برای جایگزینی دارد. قطعات OEM معمولاً گرانتر از OEE هستند. در واقع، OEM می تواند بیش از 100٪ هزینه بیشتری داشته باشد. اگرچه جلوپنجره های Carlite (فورد) بسیار مقرون به صرفه هستند!
OEE یا OE Auto Glass چیست؟ (معادل تجهیزات اصلی)
پس از اینکه یک وسیله نقلیه جدید به نمایندگی‌ها رسید و به مصرف‌کنندگان فروخته شد، تولیدکنندگان شیشه شخص ثالث در واقع شیشه OEM را خریداری می‌کنند و قالبی را مهندسی معکوس می‌کنند تا قطعات شیشه‌ای پس از فروش خود را بسازند.
If you liked this posting and you would like to receive much more information with regards to شیشه آگاهی گلس kindly stop by our own page.
این قالب پس از دیجیتالی کردن یک طرح کلی از قطعه ایجاد می شود. سپس شرکت ها فرآیند پخت را برای خم شدن و شکل دادن به شیشه ایجاد می کنند. قطعات جانبی OEE از نظر اندازه کمی متفاوت هستند، تفاوت های جزئی در خمیدگی شیشه دارند و ممکن است شیشه هنگام مشاهده از زاویه جانبی اعوجاج بالایی داشته باشد. همه این تفاوت ها بسته به سازنده ممکن است حداقل یا چشمگیر باشد. هر چه شیشه ارزان‌تر باشد، ساخت آن ارزان‌تر است.

حذف لوگوی سازنده
برخی از شرکت‌های نصب شیشه خودرو، لوگوی تولیدکننده شیشه‌های جلو را حذف می‌کنند تا مصرف‌کنندگان را فریب دهند تا تصور کنند واقعاً OEM است. به یاد داشته باشید که هرگز شیشه را بدون برچسب محصول سازنده نخرید. اندازه این برچسب معمولاً حدود 1 اینچ مربع است و در قسمت های پایین شیشه جلو، درست بالای نوار سرامیکی مشکی رنگ شده قرار دارد. لوگوی سازنده شامل اطلاعاتی درباره محل تولید شیشه است و اطلاعاتی برای وزارت حمل و نقل دارد. حذف لوگو غیر قانونی است

تفاوت های اصلی بین OEM و OEE چیست؟

1. شفافیت نمای جانبی – تمام شیشه‌هایی که در حین ساخت خم می‌شوند، هنگام مشاهده از یک زاویه، مقداری اعوجاج دارند. این را می توان به عنوان امواج یا موجی توصیف کرد. شیشه افترمارکت در حین ساخت به روشی کمی متفاوت از فرآیند اصلی تعیین شده توسط خودروساز، فشرده، قالب‌گیری و پخته می‌شود. به عنوان یک نتیجه از تفاوت در تولید، فرآیند پس از فروش معمولاً هنگام مشاهده از زاویه جانبی، اعوجاج بیشتری در شیشه ایجاد می کند. گاهی اوقات خیلی بیشتر است!

2. ایمنی – هر دو نوع شیشه تمام استانداردهای ایمنی فدرال را برآورده می‌کنند و همچنین در مکان‌هایی مانند AMECA، آژانس انطباق با تجهیزات سازنده خودرو شرکت می‌کنند. از آنجایی که هر دو نوع دستورالعمل‌های ایمنی خاصی را رعایت می‌کنند، بسیاری از شرکت‌های نصب شیشه خودرو این استدلال را مطرح می‌کنند که بازار پس از فروش معادل تجهیزات جایگزین اصلی سازندگان خودرو است که به سادگی بر اساس همین یک شباهت است.

3. ضخامت شیشه – دولت فدرال در واقع دستوراتی در مورد ضخامت شیشه جلو دارد. ضخامت بیشتر شیشه های جلو بین ۲ تا ۳ میلی متر (میلی متر) است. شیشه OEE ممکن است 0.01 میلی متر یا بیشتر تفاوت در ضخامت داشته باشد. این ممکن است منجر به این ایده شود که بازار پس از فروش ارزان تر است. اگرچه این هنوز هم به همان اندازه ایمن و معادل OEM است، اما به نظر من با این وجود متفاوت است و ممکن است خطر ترک خوردن ناشی از ضربه های آوار را افزایش دهد.

4. طراحی رنگ سرامیکی مشکی – هر دو نوع شیشه معمولاً دارای طرح‌های رنگی یکسانی در اطراف لبه‌های شیشه هستند، اگرچه چند شیشه جلوی OEM منحصر به فرد وجود دارد. این طرح مشکی فقط نواحی را از دید پنهان می کند (مثلاً زیر داشبورد، پشت ستون های جانبی) و از چسب شیشه یورتان در برابر UV ساطع شده توسط خورشید محافظت می کند. اشعه ماوراء بنفش باعث تخریب چسب می شود که منجر به افتادن یا شل شدن شیشه می شود. یکی از معدود تفاوت‌هایی که در نوارهای رنگ یافت می‌شود، لوگوی سازنده خودرو یا مدل خودرو است که در طرح تعبیه شده است. نمونه آن شیشه جلوی فورد موستانگ است. جلوپنجره OEM شامل تصویری از لوگوی موستانگ در بالای براکت آینه دید عقب در گیره سوم است.

5. لوگوی سازنده/سازنده خودرو – شیشه‌های جلوی OEM دارای لوگویی هستند که با تمام قطعات شیشه دیگر خودروی شما مطابقت دارد. این ساده ترین راه است که می توانید ببینید آیا یک تکه شیشه قبلاً تغییر کرده است یا خیر، یا تأیید کنید که آیا یک شرکت شیشه خودرو شیشه مناسب شما را سفارش داده است. لوگو یا آرم سازنده خودرو یا آرم اصلی فروشنده خواهد بود.

6. براکت‌ها و سنسورهای آینه‌های دید عقب – شیشه‌های جلوی بازار پس از فروش (OEE) از فرآیند متفاوتی برای چسباندن براکت‌های آینه به شیشه استفاده می‌کنند. من متوجه شدم که کیفیت چسبندگی و مکان آنها به اندازه قطعات OEM دقیق نیست. در واقع، توزیع کنندگان پس از فروش به طور مکرر چسب را روی شیشه زیر براکت می چکانند که ممکن است نوار سرامیکی مشکی در قسمت داخلی شیشه را لکه دار کند. وقتی صحبت از اجزای حسگر مانند سنسورهای باران می شود، مشکل آنقدرها هم شایع نیست. اما در شیشه جلوی BMW، یک پایه آینه که به درستی تراز نشده است ممکن است مانع از نصب مجدد مجموعه پوشش پلاستیکی آینه شود که سنسور و براکت را پنهان می کند.

بنابراین کدام شیشه جلو را باید انتخاب کنم، OEM یا OEE؟
بیشترین تاثیر بر تصمیم شما بودجه خواهد بود. قطعات OEM تقریبا همیشه قیمت بالاتری دارند. اکثر مصرف کنندگان به سادگی OEE را انتخاب می کنند زیرا هیچ انتخابی ندارند، همه باید چند دلار پس انداز کنند. هر چند از انتخاب شیشه های فرتر مارکت نترسید زیرا ایمنی بیشتر تحت تأثیر تکنسین نصب صحیح شیشه جلو است، نه خود شیشه. اما اگر واقعاً وسیله نقلیه خود را دوست دارید و انتظار بهترین کیفیت را دارید، باید OEM را انتخاب کنید. و اگر وسیله نقلیه خود را اجاره می کنید، ممکن است فروشنده شما محدودیت هایی در مورد نوع شیشه ای که پس از بازگرداندن وسیله نقلیه قابل قبول است داشته باشد. در صورت نصب شیشه پس از فروش، ممکن است هزینه ای اضافه شود. برای اطلاعات بیشتر با فروشنده خود تماس بگیرید.

نام من تیم دویل است و من مالک Auto Glass by O’Doyle هستم، یک شرکت تعمیر شیشه جلو و تعویض شیشه خودرو واقع در منیفی، کالیفرنیا. من تجربه تخصصی خودرو از کار در صنعت شیشه خودرو برای بزرگترین شرکت شیشه خودرو جهان و بزرگترین حق رای دادن شیشه خودرو در کشور دارم. پس از تجربه بیماری کمیت بر کیفیت در صنعت، مسیری برای من باز شد تا Auto Glass by O’Doyle را باز کنم، یک شرکت انقلابی شیشه خودرو که بر خدمات شگفت انگیز و کار با کیفیت متمرکز بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *