die-briefmarke Uncategorized جواهرات شیشه ای رومی – تاریخ هنر و رنگ را در جواهرات خود بپوشید گردنبند، گوشواره، دستبند

جواهرات شیشه ای رومی – تاریخ هنر و رنگ را در جواهرات خود بپوشید گردنبند، گوشواره، دستبند

شیشه رومی شیشه ای باستانی است که در سایت های کاوش های باستان شناسی در اسرائیل و سایر کشورهای مدیترانه کشف شده است. جواهرات شیشه ای رومی نقره ای استرلینگ یکی از محبوب ترین انواع و سبک های منشا گرفته از اسرائیل است که امکان پوشیدن یک قطعه کاملا منحصر به فرد 2000 ساله را فراهم می کند. -تاریخ قدیمی شیشه موجود در این جواهرات آبی رنگ زندگی خود را به عنوان یک گلدان، کوزه یا ظرف آغاز کرد. هر قطعه که از مکان‌های باستان‌شناسی روم باستان در اسرائیل امروزی کشف شده است، با قرن‌ها باد و آب‌وهوا بافت و رنگ‌آمیزی یافته است. هر کدام نه تنها نشانه‌های زندگی گذشته‌اش را به‌عنوان یک شیء خانه یا معبد، بلکه همان زمینی را که در آن استراحت کرده بود تا زمانی که به لهجه‌ای منحصربه‌فرد تبدیل شد، در خود دارد. هر تکه شیشه رومی با یک قاب نقره ای عیار قاب شده است.

نقوش جواهرات بر اساس آثار و نقوشی است که در حفاری های باستان شناسی کشف شده است. شیشه رومی یک قطعه زیبا از تاریخ است که قدمت آن به 2000 سال قبل از زمان امپراتوری روم می رسد. شیشه رومی که امروزه در اسرائیل برای جواهرات استفاده می شود در حفاری های باستان شناسی در سرتاسر سرزمین اسرائیل یافت می شود. پدیده طبیعی که شیشه در طی سالیان متمادی دفن شده است، سایه های آبی منحصر به فرد و زیبایی را به آن بخشیده است که امروزه از آن لذت می بریم. در ابتدا، در امپراتوری روم، شیشه عمدتاً برای ظروف استفاده می شد و فقط برای افراد ثروتمند در دسترس بود. در آن زمان شیشه به روش هسته‌سازی، ریخته‌گری، برش و آسیاب تولید می‌شد. با این حال، از زمان اختراع دمیدن شیشه، شیشه در تعداد زیادی در دسترس عموم قرار گرفت و به شکل انبوه در اشکال و اشکال مختلف تولید شد. با توجه به محبوبیت بسیار زیاد شیشه در آن دوران باستان، امروزه ما ممتازیم که از این قطعات تاریخی باشکوه استفاده کنیم تا زیبایی جواهرات خود را افزایش دهیم. اسرائیل باستان به دلیل تپه های شنی و سواحل بزرگ خود، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شیشه در امپراتوری روم بود. همین ماسه‌ها به حفظ شیشه در طول قرن‌ها کمک کردند و آن را به قطعات با کیفیت جواهراتی که امروزه حفاری می‌شوند، شکل داده و تبدیل کردند.
If you cherished this article and you would like to be given more info regarding شیشه آگاهی گلس kindly visit our site.
امروزه قطعات شیشه رومی 2000 ساله که زمانی بخشی از لبه یک جام، کوزه یا ظروف دیگر بود در اسرائیل برای ایجاد جواهرات زیبا استفاده می شود که شیشه های قدیمی آبی و سبز معمولی که از حفاری های باستان شناسی به دست آمده را با نقره یا نقره مخلوط می کند. طلا یک قطعه هنری و تاریخی برای پوشیدن با عشق ایجاد می کند. ما امروز مفتخریم که از این قطعات تاریخی باشکوه استفاده کنیم که با آن زیبایی جواهرات خود را افزایش می دهیم. اسرائیل باستان به دلیل تپه های شنی و سواحل بزرگ خود، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شیشه در امپراتوری روم بود. همین ماسه‌ها به حفظ شیشه در طول قرن‌ها کمک کردند و آن را به قطعات با کیفیت جواهراتی که امروزه حفاری می‌شوند، شکل داده و تبدیل کردند. امروزه قطعات شیشه رومی 2000 ساله که زمانی بخشی از لبه یک جام، کوزه یا ظروف دیگر بود در اسرائیل برای ایجاد جواهرات زیبا استفاده می شود که شیشه های قدیمی آبی و سبز معمولی که از حفاری های باستان شناسی به دست آمده را با نقره یا نقره مخلوط می کند. طلا یک قطعه هنری و تاریخی برای پوشیدن با عشق ایجاد می کند. ما امروز مفتخریم که از این قطعات تاریخی باشکوه استفاده کنیم که با آن زیبایی جواهرات خود را افزایش می دهیم. اسرائیل باستان به دلیل تپه های شنی و سواحل بزرگ خود، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شیشه در امپراتوری روم بود. همین ماسه‌ها به حفظ شیشه در طول قرن‌ها کمک کردند و آن را به قطعات با کیفیت جواهراتی که امروزه حفاری می‌شوند، شکل داده و تبدیل کردند. امروزه قطعات شیشه رومی 2000 ساله که زمانی بخشی از لبه یک جام، کوزه یا ظروف دیگر بود در اسرائیل برای ایجاد جواهرات زیبا استفاده می شود که شیشه های قدیمی آبی و سبز معمولی که از حفاری های باستان شناسی به دست آمده را با نقره یا نقره مخلوط می کند. طلا یک قطعه هنری و تاریخی برای پوشیدن با عشق ایجاد می کند. به دلیل امتداد وسیع تپه های شنی و سواحل، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شیشه امپراتوری روم بود. همین ماسه‌ها به حفظ شیشه در طول قرن‌ها کمک کردند و آن را به قطعات با کیفیت جواهراتی که امروزه حفاری می‌شوند، شکل داده و تبدیل کردند. امروزه قطعات شیشه رومی 2000 ساله که زمانی بخشی از لبه یک جام، کوزه یا ظروف دیگر بود در اسرائیل برای ایجاد جواهرات زیبا استفاده می شود که شیشه های قدیمی آبی و سبز معمولی که از حفاری های باستان شناسی به دست آمده را با نقره یا نقره مخلوط می کند. طلا یک قطعه هنری و تاریخی برای پوشیدن با عشق ایجاد می کند. به دلیل امتداد وسیع تپه های شنی و سواحل، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شیشه امپراتوری روم بود. همین ماسه‌ها به حفظ شیشه در طول قرن‌ها کمک کردند و آن را به قطعات با کیفیت جواهراتی که امروزه حفاری می‌شوند، شکل داده و تبدیل کردند. امروزه قطعات شیشه رومی 2000 ساله که زمانی بخشی از لبه یک جام، کوزه یا ظروف دیگر بود در اسرائیل برای ایجاد جواهرات زیبا استفاده می شود که شیشه های قدیمی آبی و سبز معمولی که از حفاری های باستان شناسی به دست آمده را با نقره یا نقره مخلوط می کند. طلا یک قطعه هنری و تاریخی برای پوشیدن با عشق ایجاد می کند.

گواهی اصالت برای جواهرات شیشه رومی موجود است.

دانستن حقایقی در مورد تاریخچه شیشه و تاریخ شیشه رومی که از چندین منبع جمع آوری شده است، جالب است.

تاریخچه شیشه

هنگامی که ماسه (سیلیکا)، سودا (قلیایی) و آهک در دمای بالا ذوب می شوند، شیشه تشکیل می شود. رنگ شیشه را می توان با تنظیم جو در کوره و با افزودن اکسیدهای فلزی خاص به شیشه “بچ” (مانند کبالت برای آبی تیره، قلع برای سفید مات، آنتیموان و منگنز برای شیشه بی رنگ) تغییر داد. افسانه ای ارجمند که تا اواخر قرن هفتم پس از میلاد در نوشته های ایزیدور سویل تداوم یافته است، توضیح معجزه آسایی مناسبی برای کشف این ماده عنصری – در عین حال واقعاً شگفت انگیز – ارائه می دهد – منشأ آن این بود: در بخشی از سوریه که باتلاقی به نام فنیقیه در نزدیکی یهودیه در اطراف پایه کوه کرمل وجود دارد که رودخانه بلوس از آن سرچشمه می گیرد. . . که ماسه های آن توسط جریان سیلاب از آلودگی پاک می شوند. ماجرا از این قرار است که در اینجا یک کشتی از بازرگانان ناترون [کربنات سدیم] غرق شده بود. وقتی در ساحل پراکنده شدند و غذا تهیه می کردند و هیچ سنگی برای نگه داشتن دیگ هایشان در دسترس نبود، از کشتی تکه های ناترون آوردند. شن و ماسه ساحل با ناترون سوزان مخلوط شد و جریان های نیمه شفاف مایع جدیدی به بیرون سرازیر شد: و این منشأ شیشه بود. (ایزیدور سویل، ریشه شناسی شانزدهم. مقامات باستان، فنیقیه را زادگاه شیشه می‌دانستند، زیرا منطقه سوریه-فلسطین در دوران باستان، همراه با مصر، در واقع به مرکز اصلی تولید شیشه تبدیل شده است. با این حال، به نظر می رسد که شیشه در واقع نه در فنیقیه، بلکه در بین النهرین “کشف” شده است.

حدود 1000 سال قبل از تولید ظروف شیشه ای می گذرد. ظروف شیشه ای به سرعت در نیمه دوم هزاره دوم قبل از میلاد رواج یافت و نه تنها در بین النهرین بلکه در مصر و دریای اژه نیز رواج یافت. اولین رگ‌ها هسته‌ای بودند. شیشه مات و تیره در حالت مذاب به دور هسته رسی متصل به میله فلزی پیچیده شده بود. پوست شیشه داغ با ابزاری ساخته می شد تا ویژگی های خارجی آن را شکل دهد. سپس رشته‌های رنگ روشن‌تر شیشه داغ روی سطح کشیده می‌شد و اغلب برای تولید الگوهای فستونی «کشیده می‌شد». سطح گلدان بهم ریخته بود (یعنی روی سطح صاف و صافی رول می‌شد تا سطحی صاف ایجاد شود). در نهایت، قبل از اینکه هسته رسی از ظرف سخت شده خارج شود، به آرامی خنک شد. این ظروف شیشه ای معمولاً اشکالی را تقلید می کند که در ابتدا برای ظروف سرامیکی، فلزی و سنگی ساخته شده بودند. اندکی بعد، تکنیک قالب‌گیری توسعه یافت، که به موجب آن تراشه‌های شیشه یا شیشه مذاب بسته‌بندی می‌شوند یا به زور در قالب قرار می‌گیرند و سپس ذوب می‌شوند. پس از آنیل شدن یک ظرف قالب‌گیری شده (در محفظه مخصوص کوره شیشه‌ای به آرامی خنک می‌شد)، اغلب آن را آسیاب می‌کردند و صیقل می‌دادند تا لبه و هر لبه ناهموار دیگر صاف شود. یکی از شکل‌های معمولی ظروف قالب‌گیری شده در اواخر دوره هلنیستی و اوایل روم (حدود 150 تا 50 قبل از میلاد) کاسه‌های شکل‌گیری ستونی بود. در اینجا دنده های بیرونی از پایه به بالا تابش می کنند و به طور ناگهانی در نزدیکی لبه می ایستند تا حاشیه صاف در اطراف محیط ایجاد شود. این نوع در همه جا وجود دارد. و گواه تبادل آزاد و سریع ایده ها در شیشه سازی در سرتاسر حوزه مدیترانه بزرگ است. سایت تل عنافه در اسرائیل یک شهرک کوچک در جلیل علیا است. در طول ده فصل کار میدانی بین سال‌های 1968 و 1986، سائول واینبرگ و جانشینش شارون هربرت بر کشف بخشی از یک سکونتگاه کوچک در دوره‌های هلنیستی و روم اولیه نظارت داشتند.

در Tel Anafa I، هربرت معماری و توالی چینه‌شناسی را ارائه می‌کند (متن و برخی تصاویر به صورت Fasc. i، خلاصه مکان و صفحات به فصل 1 و 2 در Fasc. II). این جلد همچنین شامل مطالعات دیگر محققان در مورد محیط زمین شناسی سایت، دسته های آمفورای مهر شده، سکه ها، جانوران مهره داران، و یک مهر و موم تیری است. Tel Anafa II، i به سفال های هلنیستی و رومی اختصاص دارد. جلد آتی (II، ii) با انتشار سفال‌های پیش از هلنیستی و اسلامی، لامپ‌ها، شیشه، ظروف فلزی، گچ بری، ابزار سنگی و بقایای گیاه‌شناسی دیرینه، این مجموعه را تکمیل خواهد کرد. تل عنافا (که اخیراً به طور مشترک توسط دانشگاه‌های میشیگان و میسوری کاوش شده است) اطلاعات مهمی در مورد محدودیت‌های زمانی این کاسه‌ها در دوره رومی ارائه کرده است. ظروف شیشه ای در ابتدا فقط برای افراد بسیار ثروتمند و فقط در اندازه های نسبتاً کوچک در دسترس بودند. آنها با شکل گیری هسته، ریخته گری، برش و آسیاب تولید می شدند. اختراع دمیدن شیشه در حدود 50 سال قبل از میلاد ظروف شیشه ای را به تعداد زیادی به عموم مردم آورد، به شکل انبوه در اشکال مختلف تولید شد و از این رو شیشه های باستانی را در دسترس کلکسیونرهای مدرن حتی با وسایل متوسط ​​قرار داد. امروزه می توان یک کاسه شیشه ای رومی داشت، یا از یک لیوان شیشه ای رومی نوشیدند، یا جواهرات باستانی را که در آن شیشه به طور گسترده استفاده می شد، استفاده کرد. در سال 63 قبل از میلاد، رومیان منطقه سوریه و فلسطین را فتح کردند. آنها شیشه سازان را با خود به رم آوردند. اندکی بعد، اولین ورق های شیشه ای شفاف در رم تولید شد. کلمه vitrum به معنی شیشه وارد زبان لاتین شد. سیاسی، نظامی رم، و تسلط اقتصادی در دنیای مدیترانه عامل اصلی جذب صنعتگران ماهر برای راه اندازی کارگاه ها در شهر بود، اما به همان اندازه مهم این واقعیت بود که تأسیس صنعت روم تقریباً همزمان با اختراع شیشه دمی بود. تکنیک جدید صنعتگران را به ایجاد اشکال بدیع و منحصر به فرد سوق داد. نمونه هایی از فلاسک ها و بطری هایی به شکل صندل پا، بشکه های شراب، میوه ها و حتی کلاه ایمنی و حیوانات وجود دارد. برخی دمیدن را با فن آوری های ریخته گری شیشه و قالب گیری سفال ترکیب کردند تا به اصطلاح فرآیند دمیدن قالب را ایجاد کنند. نوآوری‌های بیشتر و تغییرات سبکی شاهد استفاده مداوم از ریخته‌گری و دمیدن آزاد برای ایجاد انواع فرم‌های باز و بسته بود که می‌توان آن‌ها را در هر تعداد از الگوها و طرح‌ها حکاکی یا برش زد.

ظروف شیشه ای هسته ای و ریخته گری برای اولین بار در قرن پانزدهم قبل از میلاد در مصر و بین النهرین تولید شدند، اما در اواسط هزاره اول قبل از میلاد وارد شده و تا حدی کمتر در شبه جزیره ایتالیا ساخته شدند. در جمهوری روم (509-27 قبل از میلاد)، چنین ظروفی که به عنوان ظروف غذاخوری یا ظرف روغن، عطر و داروی گران قیمت استفاده می‌شد، در اتروریا (توسکانی امروزی) و ماگنا گریسیا (مناطق جنوب ایتالیا از جمله کامپانیا، آپولیا مدرن) رایج بود. ، کالابریا و سیسیل). با این حال، تا اواسط قرن اول قبل از میلاد، شواهد بسیار کمی برای اشیاء شیشه‌ای مشابه در زمینه‌های ایتالیایی و رومی مرکزی وجود دارد که دلایل این امر نامشخص است.

بدون شک ظهور روم به عنوان قدرت سیاسی، نظامی و اقتصادی مسلط در جهان مدیترانه عامل اصلی جذب صنعتگران ماهر برای راه اندازی کارگاه های آموزشی در شهر بود، اما به همان اندازه مهم این واقعیت بود که تأسیس صنعت روم تقریباً همزمان با دوران مدیترانه بود. اختراع دمیدن شیشه این اختراع تولید شیشه باستانی را متحول کرد و آن را با سایر صنایع بزرگ مانند سفالگری و فلزات (به عنوان 20.49.2-12) همتراز کرد. به همین ترتیب، دمیدن شیشه به صنعتگران این امکان را می‌داد تا شکل‌های بسیار متنوع‌تری نسبت به قبل بسازند. همراه با جذابیت ذاتی شیشه – بدون متخلخل، شفاف (اگر شفاف نباشد) و بی بو است – این سازگاری افراد را تشویق می کند تا ذائقه و عادات خود را تغییر دهند، به طوری که برای مثال، فنجان های آبخوری شیشه ای به سرعت جایگزین سفال های مشابه می شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *